Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky 7 úspěšných pravidel k získání vysněné postavy

7 úspěšných pravidel k získání vysněné postavy

7 úspěšných pravidel k získání vysněné postavy

Pierre Franckh

Pierre Franckh, sympatický herec, režisér a moderátor, platí nejen v Německu, kde žije, za činorodého, všestranného člověka. Oblibu si získal i jako spisovatel motivačních knih jak si správně přát a jak být úspěšní. O jeho přednášky a semináře, které pořádá mimo jiné také v Praze, je vždy velký zájem.

Ve své nové knize odhaluje sedm pravidel k účinnému hubnutí a ideální postavě. Sám vyzkoušel jejich účinnost, když se mu podařilo během deseti týdnů zbavit se nadváhy čtrnácti kilogramů. Docílil toho - jak píše, lehce, hravě a s radostí.

Hlavním hybatelem při snaze o dosažení a udržení si ideální postavy, je především silná motivace a vědomí, že „hubnutí začíná v hlavě, až poté se projeví na těle“. Hubnutí sice potřebuje čas, avšak při správném vnitřním nastavení se brzy dostavují pozitivní pocity a radost z vědomé volby skvělých jídel. Je dobré si stanovit raději malé dílčí cíle, které jsou lépe dosažitelné, i když se zřejmě nevyhneme ani motivační krizi. Její překonání nás však posílí v dalším pokračování a vše půjde lehčeji.
Autor povzbuzující strategií pomáhá překlenout chvíle slabosti, nabízí několik jednoduchých cvičení a tipů, jak vnímat jídlo všemi smysly a s plným požitkem ho vychutnávat. Jídlo totiž považuje za životní sílu a radost, proto také klade důraz na to, živit tělo tou nejlepší energií. Výživu je však nutno dopřát stejně tak své duši v podobě mentální síly, neboť když duše hladoví, tělo jí. Dokážeme-li být nezávislí na očekávaných reakcích okolí a máme-li se rádi takoví, jací jsme, dokážeme využít léčivou sílu pozitivních myšlenkových vzorců a upustit od těch, které nás blokují a ubírají na zdravém sebevědomí.

Kniha radí, jak naslouchat a rozumět signálům svého těla včetně pocitů nedostatku vitamínů a minerálů, projevující se nutkavou chutí na určité potraviny. Zabývá se také příčinami vlčího hladu a radí aktivity, které ho utiší. Doporučuje správné nadávkovaný pohyb, který spolu se zdravým jídlem a změnou nesprávných návyků dokáže divy. Inspirativní jsou úspěšné tipy, jak se projíst – ano, projíst ke štíhlosti, stejně jako další nové návyky pro požitek z tělesné i duševní svěžesti.

Pierre Franckh dokáže nadchnout a povzbudit v pravou chvíli a jeho přitažlivé recepty s lákavými barevnými fotografiemi posilují odhodlání „projíst se ke štěstí“. Kniha má příjemný formát v působivé grafické úpravě, takže máte chuť pustit se do nových změn ihned po jejím přečtení.

Anag 2016, 160 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P5303051
68_vylet_2809-1855
img_9071
img_9257
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.