Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Vánoce po francouzsku

Vánoce po francouzsku

Vánoce po francouzsku

Fiona Valpy

Když se Fiona Valpy rozhodla v roce 2007 pro novou životní cestu, opustila úspěšnou kariéru v Británii a s manželem se odstěhovala do Francie, kde prožila plodných sedm let při rekonstrukci zchátralého venkovského statku. V oblasti kolem Bordeaux navázala mnohá přátelství s místními lidmi a stejně jako oni ráda vychutnávala jejich proslulé víno. Nyní žije opět v Británii a věnuje se józe a psaní.  

Podtitul její nové knihy prozrazuje, že jde o „únik před minulostí, trošku vánočního kouzla – a je tu láska…“ V tomto duchu se odvíjí příběh Evie, která se jen obtížně vzpamatovává z osobní tragédie a z následného rozchodu s manželem Willem, známým VIP kuchařem. Oporou je jí kamarádka Rose, která jí nabízí, aby blížící se vánoční svátky prožila společně s její rodinou. Evie se však rozhodne jinak a odjíždí do prázdninového domu Rose ve Francii. Záhy se seznamuje se svým sousedem, pohledným a přitažlivým lékařem Didierem, s nímž sdílí bolestné životní zkušenosti. Sváteční nálada blížících se Vánoc však kouzelnou mocí lásky dokáže proměnit smutek v novou naději ve štěstí…

Autorka věnuje deset procent autorských honorářů z prodeje této knihy na podporu činnosti Lékařů bez hranic, působících po celém světě, jichž se tento příběh svým způsobem také dotýká.

Praha, Baronet 2016, 207 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

63_vylet_2809-1407
kalendar_s_podpisem
img_3652
IMG_1018
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.