Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Dívka v červeném kabátku

Dívka v červeném kabátku

Dívka v červeném kabátku

Kate Hamer

Hned svým prvním románem vzbudila Kate Hamer literární senzaci, která její Dívku v červeném kabátku vynesla na vrchol bestsellerů. Podtitul Dva životy… dva hlasy napovídá o souběžně probíhajících úsecích života matky a dcery, které byly od sebe odloučeny. Nevšední příběh, jemuž nechybí napětí a silná dramatická linka blízká horroru, nás okamžitě vtáhne do děje, který sama autorka přirovnává k pohádce o Červené Karkulce, jež se odchýlila od cesty - ovšem v 21. století.

Beth, matka osmileté dcery Carmel, prožívá nesmírnou lítost a pocity beznaděje, když ji v davu na dětské slavnosti ztratí. Policie s jedinou indicií – jejím červeným kabátkem – stále marně pátrá. Po dívce jako by se slehla zem. Hlas zoufalé matky, obviňující se ze selhání, odhaluje její vztah k dceři, niterné myšlenky i citové rozpoložení. Současně sledujeme druhou výpověď Carmel o tom, co následovalo po události, která osudově poznamenala její další život, když se po boku svého únosce, potulného pastora, co chvíli ocitala v nejistotě a nebezpečí.

„Víc než cokoliv, je tato kniha o síle lásky a vztahu mezi matkou a dcerou. Je to pouto, které ještě v beletrii nebylo dostatečně prozkoumáno,“ říká Kate Hamer o svém úspěšném románu, za nějž obdržela literární ocenění a který se nyní díky nakladatelství Baronet dostává i k českému čtenáři.

Praha, Baronet 2016, 367 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6265912
luhacovice-15
edf-tour-2010-bielsk...
socialni-podnik05
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.