Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Čtyři roční období na talíři

Čtyři roční období na talíři

Čtyři roční období na talíři

Jaroslav Sapík, Jiří Babica

Jaroslav Sapík, vyhlášený mistr kuchař, vaří vždy z čerstvých a kvalitních surovin, aby výsledné gastronomické dílo mělo vysokou úroveň. O jeho kuchařském umění se přesvědčili hosté Pražského hradu, kde třicet let působil, ale i mnoho návštěvníků restaurací, v nichž vařil ty nejlepší pochoutky, které nyní nabízí také hostům jeho rodinné restaurace v Klokočné.

Spolu s Jiřím Babicou, známým především z televizního pořadu o vaření, vydává novou kuchařskou knihu, v níž se každý, kdo rád vaří, může inspirovat některým z devadesáti zde popsaných receptů. Jsou členěny podle ročních období a využívají přitom suroviny dostupné především v dané roční době. Jednotlivému receptu jsou věnovány dvě stránky - jedna s ingrediencemi a přehledným popisem postupu, druhá s barevnou fotografií vybízející k jeho vyzkoušení.

Každý si přijde na své – jsou tu jak lehké zeleninové pokrmy, tak masitá jídla s hovězím, vepřovým, jehněčím, kuřecím, ale také se zvěřinou a rybami. Nechybí ani polévky včetně zabijačkové, zeleninové saláty v lákavé úpravě, ale také oblíbený sulc či pokrmy z hub. Milovníci sladkého ocení nápadité dezerty a ti, kteří mají chuť něco zakousnout k vínu či pivu, jistě vyzkoušejí nové pikantní recepty.

Praha, Eminent 2016, 192 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

m-r-polsko2011-03
46_1soutezni_den_270...
img_3769
v-dolina2010-11
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.