Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Divoká labuť a jiné příběhy

Divoká labuť a jiné příběhy

Divoká labuť a jiné příběhy

Michael Cunningham

Každá z jedenácti povídek proslulého amerického romanopisce (vyznamenaného Pullitzerovou cenou) přináší čtenáři neobvyklý zážitek. Ačkoliv vycházejí ze známých pohádek a vyznívají fantaskně, jsou podány netradičně a s neočekávaným vývojem děje.

Je v nich propojen čas dávný i současný, který nechává vyznít podtext relativity, kdy nezřídka dobrý úmysl zcela nečekaně zvrátí překážka, jejíž dopad mění další osud „hrdiny“. Prolínající se reality sněného, touženého i reálného uvádějí čtenáře do výšin úžasu, aby vzápětí dopadl do tvrdé skutečnosti, či překvapen vývojem události mohl nakonec šťastně vydechnout.

Za jakou cenu se nám mohou někdy splnit přání, vypovídá například poněkud děsivý příběh Opičí pracky. O novodobé krásce, obětující se lásce, ledacos prozrazuje povídka Zvířata a Mužíček ve stejnojmenné pohádce prozrazuje, že: „..kouzlo je někdy právě v tom, vědět, kde jsou tajné dveře a jak je otevřít.“ Toto zcela nepochybně ví i Michael Cunningham, který nás (ne)bezpečně provází svými jedinečnými, tajemnými příběhy.

Stejně jako příběhy samotné jsou fascinující rovněž kresby cenami ověnčené japonské ilustrátorky Yuko Shimizu, které je věrně doprovázejí.

Kniha vychází v nakladatelství Baronet.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

PA062151
IMG_1214
67_vylet_2809-1847
img_9089
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.