Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Duše zvířat

Duše zvířat

Duše zvířat

Jeanne Rulandová
Průvodci našeho života

Každý z nás má vlastní životní cestu, na níž se snaží uskutečňovat své představy a přání. Může se přitom také svobodně rozhodnout, že do každodenní reality zahrneme další úrovně bytí, které ji obohatí a prohloubí jeho duchovní život.

Uznávaná léčitelka a šamanka Jeanne Rulandová se narodila roku 1966 v Mnichově. Od dětství tíhla k přírodě a stále více vnímala její zákonitosti. Postupně dospěla k poznání, že jsme ovlivňováni a vedeni duchovními silami. Studovala a po celém světě poznávala mýty, legendy, básně, modlitby a různé tradice. Setkávala se s mistry, kteří ovládali duchovní praktiky, od nichž se učila meditacím, šamanismu i cvičením posilujících vitální energie, vnitřní harmonii a uvědomění.

V těžkém životním období, kdy jí bylo nejhůře, pocítila láskyplné vedení andělů a byla svědkem zázraků, což vnímala jako reálnou zkušenost. Proto v syntéze vnitřního a vnějšího světa spatřuje klíč k intenzivnímu prožívání života, k probuzení víry a důvěry v sílu nápomocnou duchovnímu růstu i spontánnímu uzdravení. Posilováním intuice a citlivým vnímáním lze rozpoznat pravdu, objevit krásu s hojností a zažít intenzitu spojení se vším.

Díky této knize se můžeme otevřít pradávné, a přesto aktuální šamanské technice, která nám pomůže vnitřně se otevřít, rozvíjet osobní růst a probouzet v sobě samoléčitelské procesy. „V zásadě bychom každý úkol, každý problém, každou událost v životě měli považovat za šanci k růstu, za úkol a lekci, s jejichž pomocí můžeme sami sebe korigovat a naučit se si porozumět. Právě v takovém případě nám mohou být velice nápomocná naše duchovní zvířata, která nám dodávají sílu,“ vysvětluje autorka úvodem knihy, v níž si lze vybrat duchovní zvíře ze čtyřiceti jejich zástupců od berana až po želvu. Objasňuje, co je duchovní (silové) a pomocné zvíře, jak ho nalézt, pochopit jeho sílu a poselství. Uvádí specifika práce s duchovním zvířetem a jeho používání v léčení, v partnerském a rodinném životě. Zvláštní pozornost věnuje strážcům bran, souvisejících s energetickými poli duchovních center v těle – sedmi čaker, kol Síly, a popisuje, jak se s nimi setkat. Uvádí rovněž zastupitele živlů, i těch určených pro konkrétní záležitosti.

Pokud tíhnete k určitému vybranému zvířeti, dozvíte se o jeho významu, způsobu života, moci v různých kulturách světa a rovněž o duchovní medicíně, pomáhající pochopit a zvládat určité učební duchovní úkoly. Míří přímo k příčině a přináší sílu a odvahu postavit se svým strachům, stinným stránkám a pomáhá změnit chování tak, aby přineslo duševní rovnováhu a vyrovnanost.
Zaujmou i další informace týkající se znamení zvěrokruhu, živlů, barev, symbolů nebo asociací s daným zvířetem, ozřejmujícím věci spojené s jeho silou a energií. Dozvíme o praktické práci s duchovním a pomocným zvířetem i o tom, jak při rozhodování nebo léčení využívat jeho poselství. Při výběru zvířete může posloužit i jeho specifický význam: například delfín představuje citlivost, telepatii, radost ze života; had symbolizuje proměnu, vitální energii, zduchovnění hybných sil; husa čistotu, věrnost, spolehlivost; jelen vitální energii, duchovní uvědomění, otevření; kočka nezávislost, svobodymilovnost, šestý smysl; koza plodnost, vitální silu, roh hojnosti; kozorožec sílu růstu, vůli, stabilitu; labuť krásu, proměnu, integraci; lev autoritu, sebevědomí a sílu; pes intuici, bezvýhradnou lásku a věrné vedení; tygr nadšení, tvůrčí sílu, vzpouru; vlk rodinu, jistotu instinktu, vůdcovství atd.  

Knihu doprovázejí krásné fotografie a její rozvržení usnadňuje přehled nejen o každé kapitole, ale zejména o uvedených duchovních zvířatech. Všem, kdo se s ní seznámí, přinese užitek a radost z nového poznání.

Knihu vydalo nakladatelství Beta-Dobrovský 2016, 400 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P5303067
53_vylet_2809-0808
25
20
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.