Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Mystická zvířata

Mystická zvířata

Mystická zvířata

Jitka Sani

Velkoryse pojatá kniha s nádhernými ilustracemi potěší všechny milovníky zvířat, legend a starých mýtů i čtenářů, kteří se díky ní dokážou zanést na inspirativních vlnách fantazie do vlastního vesmíru.

Oblíbená autorka v úvodu popisuje živý sen, v němž přichází doprovázena světlým vlkem do míst, kde na ni čekají její andělé. Postupně se k nim přidávají zvířata, nositelé mystérií, s nimiž ji spojuje pouto duchovní lásky. Dělí se o zkušenosti získané především v meditaci a v citlivém vnímání všeho, co ji obklopuje. Mystická zvířata představuje jako spřízněné duše a spirituální průvodce životní cestou, na níž nám pomáhají a zároveň dodávají impulzy, abychom pokračovali správným směrem.

V jejím vesmírném ateliéru navštívíme vydru jako moudrého blázna, orla – strážce moudrosti, straku – kněžnu vesmírné magie, delfína – přítele z Atlantidy, také kojota, koně, jaguára, havrana, lišku, tygra, psa, stříbrného vlka, ale i další zvířata, mezi něž patří ptáci, rys, kočka, medvěd nebo lev. Jitka Saniová většinu z nich ztvárnila v půvabných obrazech, jež samy o sobě vybízejí k meditacím léčebným, odpočinkovým, ale i takovým, které přinášejí odpovědi na niterné otázky.  

Každému zvířeti je věnován prostor s charakteristikou, symbolikou, a to i ve spojitosti s filozofickými tématy. Poselství a povzbudivé afirmace doplňují text, v němž autorka živě popisuje meditační prožitky čí vize a nechává nás nahlédnout do svého bohatého vnitřního života. Je lákavé vejít do prostoru, kde se propojuje realita světa viditelného s tím, který můžeme vnímat otevřenou myslí a milujícím srdcem.

Začtete-li se do této jedinečné knihy psané srdcem, pocítíte zároveň její uklidňující, povzbudivý a ozdravný účinek.  

Praha, Ottovo nakladatelství 2015, 224 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

rovna_prava_pro_vsec...
PA062151
socialni-podnik05
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.