Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Společenství safírového srdce - Volba

Společenství safírového srdce - Volba

Společenství safírového srdce - Volba

Jitka Sani

Jste-li milovníci fantasy, tato kniha spisovatelky Jitky Saniové vás zcela uchvátí, a pokud byl tento žánr u vás dosud nezaslouženě stranou, zkuste se začíst a zjistíte, že vás děj pohltí natolik, že se nebudete moci od knížky odpoutat.

Strhující příběh začíná „na místě připomínajícím mléčnou mlhovinu, kde prostor i čas mají zcela jinou podobu.“  Sešlo se tu dvanáct bíle oděných postav - členů Společenství safírového srdce, aby vyslechli svého panovníka, který schválil jejich rozhodnutí zasáhnout proti nebezpečnému experimentu, k němuž má dojít v současné Praze.

Společenství safírového srdce pochází ze starodávné Eurasie a chrání srdce Evropy vždy, když se ocitne v nebezpečí, jako je tomu právě nyní. Prvním úkolem jeho rytířů je najít ty, kteří budou schopni s jejich pomocí se riskantnímu magickému pokusu postavit. Nejdůležitějším kritériem k volbě je dobré a statečné srdce kandidáta. Volba padne na Kamila a Martina, kamarády z prvního ročníku gymnázia a také na Artura s Julií, které doplňuje ještě jeden člen, o němž se ale všichni dozvědí mnohem později. V napínavém ději plném dramatických okamžiků a nečekaných zvratů, procházejí tito hrdinové zatěžkávacími zkouškami, v nichž se zároveň utužuje jejich přátelství a touha zvítězit nad zlem. Můžeme nahlížet i do nejniternějších myšlenek a pohnutek každého z nich, abychom zjistili, jak nám jsou blízcí.

Náročný úkol se nakonec podaří splnit, příběh samotný však nekončí. Jde totiž o první díl napínavé trilogie, kterou pro čtenáře chystá autorka, oplývající nesmírnou dávkou fantazie, soucítěním a touhou pomáhat potřebným. Máme se tedy nač těšit.

Praha, Grada Publishing 2015, 307 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

hipo6
P1100019
v-dolina2011-19
priprava2011-02
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.