Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Zánět – skrytý zabiják

Zánět – skrytý zabiják

Zánět – skrytý zabiják

David Frej
Příčiny – léčba – prevence


MUDr. David Frej svou praxi internisty obohatil zahraničním studiem přírodní medicíny a výživy včetně ájurvédské medicíny u odborníků v Indii. Cenné poznatky a zkušenosti zúročil ve vlastním léčebném systému, vycházejícím z funkční medicíny a zaměřeném zejména na léčbu chronických nemocí, detoxikaci, léčbě zánětů a na zdravou výživu.

V současnosti ohrožují naše zdraví zejména tzv. civilizační choroby, mezi něž patří chronické nemoci srdce a cév, cukrovka, obezita, astma, alergie, rakovina, ale i psychická onemocnění. Častou příčinou úmrtí bývá infekce, zánět a nežádoucí účinky léků. Řada vědců a odborníků potvrzuje, že právě zánět bývá častou příčinou chronických onemocnění. Na rozdíl od jeho akutní formy, která je ochrannou a léčebnou reakcí, je chronický zánět leckdy obtížně rozpoznatelný, přetrvává delší dobu a má škodlivý dopad na celý organismus.

Autor srozumitelně objasňuje jeho příčiny i význam, upozorňuje na důležité ukazatele zánětu v krvi, které lze vyčíst i z testu, který si zde čtenář může sám provést. Několik kapitol se věnuje konkrétním chronickým onemocněním jako alergie a astma, cukrovka, gastritida, kožní, srdečně-cévní nebo autoimunní nemoci, Alzheimerova demence, obezita, artróza, rakovina, únava či zánět dásní.

Autor podrobně radí, jak se uzdravit a zbavit se chronických obtíží. Uvádí účinné cviky, způsoby relaxace a užitečné informace o zdravé skladbě stravy, doplněné o chutné recepty. V závěru nabízí konkrétní ozdravný program na čtyři až osm týdnů. Čtivý, přehledný text knihy doplňují názorné tabulky a dodatky o velikosti porcí, glykemickém indexu, vitaminech, minerálech a stopových prvcích. Nechybí ani praktický abecední rejstřík a výběr literatury.

Kniha je určená všem, kteří se chtějí vyléčit z chronických onemocnění i čtenářům, zajímajících se o účinnou prevenci proti těmto nemocem.

Praha, Eminent 2015, 312 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

okolo-msk2011-104
cyklomaraton-k24-201...
luhacovice-13
P5303041
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.