Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Život naživo

Život naživo

Život naživo

Vladimír Kafka
Jak překonat strach a nepřízeň osudu

Autor se ve své nové knize dělí o zkušenosti s onkologicky nemocnými lidmi, jimž dvacet let pomáhá v léčbě. Na mnoha konkrétních případech ukazuje, že spolu s klasickými metodami existují i ty, které do značné míry může ovlivnit sám nemocný a posílit tak uzdravovací procesy.

Vladimír Kafka totiž nepochybuje, že největší léčitelská síla je právě v nás samotných. Přesvědčil se o tom, když zažil velmi těžkou nemoc s následnou amputací obou nohou. Tehdy byl na psychicky na dně a jen pozvolna se zotavoval. Uvědomil si, co dosud dělal špatně a v jaké žil iluzi, když zapomínal sám na sebe. Pochopil, že stav našeho vědomí má vliv na zdraví i na léčbu nemocí. Později, když pomáhal v léčení onkologickým pacientům, uplatňoval nabyté poznání, že rakovina je v podstatě narušená rovnováha, která potřebuje nový příval energie. Tu může obnovit především změna v dosavadním myšlení a také úprava stravy. Jeho první klientka vzpomíná, že se díky tomu přestala bát své nemoci a tím vlastně i života, z něhož se nyní dokáže naplno těšit.

Na autentických příbězích těch, kteří onemocněli rakovinou, dokazuje, jak tento uzdravující princip funguje. Svým aktivním přístupem inspiroval k práci s vědomím tak, aby se dostalo na vyšší úroveň. Je však třeba se opravdově rozhodnout k tomu od základu změnit směr svého života, aby člověk mohl zažít mnohdy až skutečné vzkříšení či znovuzrození. Někdy je nezbytné se odpoutat od některých způsobů chování, přejatých z minulosti. Odhodlání ke změně i přes možné nepochopení okolí a příbuzných je důležitým krokem k tomu, abychom se přiblížili více sami sobě. I když v prvních okamžicích můžeme opuštění dosavadních zvyklostí pociťovat jako ztrátu, vyplatí se novým směrem seberealizace vydat. „Nechci kázat, nechci nudit, chci povzbudit a vlastním způsobem probudit vědomí v každém čtenáři,“ svěřuje se autor s důvodem, proč tuto knihu napsal.

Praha, Eminent 2015, 314 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

p1140737
26
img_3700
54_vylet_2809-0957
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.