Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Tvoje strava je tvůj osud

Tvoje strava je tvůj osud

Tvoje strava je tvůj osud

Josef Jonáš, Jiří Kuchař

Oba známí autoři napsali společně již několik úspěšných knih zaměřených na zdraví. V této nejnovější objasňují příčiny, souvislosti, důsledky a možnosti řešení nemocí a problémů spojených s jídlem, jak napovídá i podtitul knihy.

Publikace určená pro širokou veřejnost přináší množství cenných informací o zdraví a stravě včetně nových poznatků z vědeckého výzkumu. V přehledných kapitolách se můžeme čtivou formou dozvědět, jak správné stravovací návyky prospívají našemu zdraví a jak si naopak škodíme konzumací některých potravin, což autoři dokládají na četných příkladech a výsledcích odborných studií, někdy i s překvapivými závěry. Upozorňují na ne vždy vhodné doplňky stravy, na účinky syntetických vitamínů a nabízejí osvědčené způsoby, jimiž lze posílit imunitní systém a zbavit organismus škodlivých toxinů.

V publikaci nechybí ani stále aktuální témata o významu vody, kravského mléka a jeho náhradách. Obsáhlá část je věnována výrobkům z mouky a jejích cereálním a pseudocereálním variantám. Další kapitoly se zaměřují na důležitost polévek a masa v naší stravě a objasňují například i dilema, zda pít raději víno nebo pivo. Čtenáře zaujmou informace o kofeinu, stejně jako o radikálech a detoxikaci, falšovaných potravinách, středomořské stravě nebo o regionálních produktech.

Kniha jako vítaný průvodce nabízí ucelený přehled poznatků o zdravé stravě a zmiňuje možná řešení, jak být v optimální fyzické i duševní kondici a to v duchu Paracelsova výroku „Učiňme naše léčebné prostředky potravinami a naše potraviny léčebnými prostředky.“  

Praha, Eminent 2015, 464 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

v-dolina2011-02
luhacovice-05
P6231595
52_vylet_2809-0803
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.