Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Rozhlednovým rájem

Rozhlednovým rájem

Rozhlednovým rájem

Jiří Štekl
62 + 3 nejnovější rozhledny České republiky 2013-2015

Knihy známého autora Jiřího Štekla, neúnavného a zdravě zaníceného cyklisty a kreslíře našich rozhleden, mají jedno společné – jsou vyhledávány širokou obcí čtenářů a cestovatelů a zaslouženě získávají odborná ocenění. Ani tato novinka, kterou plzeňské nakladatelství Cykloknihy letos vydalo, není výjimkou.

Publikace zaujme na první pohled přitažlivou grafickou úpravou. Obsahuje informace o 62 + 3 zatím nepublikovaných rozhlednách, postavených v České republice během posledních dvou let včetně tří unikátních, které v rámci „živý prostor“ DEPO2015 dočasně zdobí Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015.

Texty o rozhlednách - přehledně abecedně řazené -, poskytují kromě vlastního popisu cenné údaje o místu a cestě k němu, zároveň znázorněnému na mapkách. Autorem pečlivě propracované kresby rozhleden umožňují jejich snadné rozpoznání v krajině. Doplňují je piktogramy o typu rozhledny, výhledu, otevírací době, typu kola, kterým se k nim lze dopravit, stupni stoupání, o nejbližší dopravě či o tom, zda je u rozhledny občerstvení a možnost zakoupit suvenýry. Jako nový zdroj informací nechybí ani QR kód. Vítaným doplněním je osobní zpověď autora v kapitole „Ze života rozhlednáře…“

Nemusíte být nutně zapálenými milovníky rozhleden, můžete se jimi však snadno stát díky Rozhlednovému ráji, jímž ochotně a s nadšením provází Jiří Štekl. Mějte však na paměti, že studium a zejména vlastní poznávání rozhleden a přírodních krás je díky němu záležitost silně návyková!

Podrobné informace o našich rozhlednách naleznete také na webu Jiřího Štekla www.rozhlednovymrajem.cz.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

konf-bez-barier02
v-dolina2011-17
p1140742
hipo6
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.