Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Sladký život bez cukru

Sladký život bez cukru

Sladký život bez cukru

Sarah Wilsonová
Osmitýdenní detoxikační program a kuchařka


Známá australská poradkyně pro zdravou výživu předkládá ve své knize Sladký život bez cukru více než sto výborných receptů na chutná a zdravá jídla. Vysvětluje, jak působí fruktóza v těle negativně a radí ji nahradit v jídelníčku kvalitním, průmyslově nezpracovaným tukem a trochou bílkovin, které nás nasytí a zároveň drží na uzdě nutkavé chutě.

Sarah Wilsonová vychází z doporučení odborníků i z vlastních zkušeností. Sama totiž poznala, jakmile přestala jíst cukr, že se jí zlepšilo zdraví, zbavila se kilogramů navíc a pociťovala velký příliv energie. Díky tomu se dnes cítí mnohem lépe, než dříve.

Ačkoliv jsme stavěni na konzumaci 6 až 9 lžiček cukru denně, ve skutečnosti ho sníme daleko více a nezřídka jsme na něm závislí. Zbavit se nezdravého „sladkého“ návyku trvá z psychologického i fyzického hlediska 21 až 66 dnů, z čehož vychází i tento osmitýdenní detoxikační program. Na jeho konci se může do jídelníčku zařazovat opět trochu ovoce a bezpečná náhražka stolního cukru (sacharózy). Během dvou měsíců se postupně vyřazuje cukr a nahrazuje se vhodnějšími potravinami. S lákavými recepty zde uvedenými to jde snadněji, i barevné fotografie spolehlivě probouzejí chuť si je vyzkoušet.

Kniha je vítaným pomocníkem jak pro ty, kteří si očistný program chtějí vyzkoušet, tak pro ty, kteří rádi experimentují s novými nápaditými recepty chutných pokrmů a chtějí se rovněž dozvědět užitečné rady o přípravě dobrých, zdravých jídel a o tom, jak změnit nesprávné návyky, abychom co nejvíce prospěli svému zdraví a duševní i tělesné kondici. To vše je zde předkládáno přehledně, svěže a v přitažlivé grafické úpravě.

Nakladatelství Pavel Dobrovský – Beta 2015, 214 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

77_2soutezni_den_290...
krajsky-odborn06
konf-bez-barier12
P6231613
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.