Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Emil Václav Havelka – Milan Koukal

Emil Václav Havelka – Milan Koukal

Emil Václav Havelka – Milan Koukal

Povídání s hvězdami a bylinkami

Setkání s jedním z deseti nejuznávanějších světových astrologů

U příležitosti 70. narozenin našeho známého astrologa a léčitele Emila Václava Havelky vychází v nakladatelství Ikar kniha, v níž se čtenář dozví nejen o jeho životě, ale především o jeho léčitelských schopnostech, které spolu se znalostí astrologie dokáže využít tak, aby co nejlépe pomohl každému, kdo se na něj obrátí o pomoc. Nezáleží přitom, zda jde o prezidenty, politiky, významné osobnosti z oblasti kultury, církevní představitele, se stejnou pozorností se věnuje každému, kdo za ním přijde.

„Astrologií jsem se začal zabývat v podstatě z toho důvodu, že jsem jí nevěřil,“ svěřuje se Emil Havelka, kterého nauka o souvislostech dění na obloze s těmi na zemi uchvátila dávno před rokem 1990, kdy se jí začal věnovat profesionálně. Zaměřuje se především na vztah znamení zvěrokruhu a zdraví jedince v něm narozeném. Dlouholeté praktické znalosti a vědomosti propojuje navíc s darem léčit a uzdravovat. Důležité je podle něj nepodléhat pesimismu, který zdraví škodí a žít tak, abychom se uměli radovat i ze zdánlivých maličkostí.

V knize jsou populárním způsobem vysvětleny základní principy astromedicíny a značná část je věnovaná léčivým účinkům bylin i s ohledem na to, jaké odpovídají jednotlivým planetám i znamením zvěrokruhu. Přitom zmiňuje jak ty, které se u nás běžně vyskytují, tak i rostliny pocházející z dalekých končin, jež však lze ve specializovaných prodejnách koupit. Autoři představují různé způsoby přírodního léčení a přibližují, v čem se liší astromedicína od moderního lékařství. Čtenář se dozví důležité informace o genetice nebo o tom, jaké chemikálie obsahují naše nejznámější léčivky. Kapitola „Rakovina je vždy jiná!“ vysvětluje, co se v nás vlastně při tomto onemocnění děje. Emil Havelka otevřeně přiznává, že rakovinu a roztouženou sklerózu vyléčit nedovede, dokáže však zpomalit jejich průběh a zmírnit bolesti.

Kniha kromě užitečných informací a rad, jak posílit zdraví, dává nahlédnout i do soukromí Emila Havelky. Čtenář tak má jedinečnou možnost seznámit se s jeho často nevšedními zážitky a cennými životními zkušenostmi, a zároveň může poznat některé z jeho dlouhodobých klientů, mezi něž patří mnoho známých osobnosti. Nezřídka ho s nimi pojí celoživotní přátelství, jako například s Felixem Slováčkem nebo Miloslavem Dočekalem, kteří byli kmotry na slavnostním křtu knihy 20. listopadu 2014 v Literární kavárně nakladatelství Academia v Praze. Křtilo se – jak jinak – zdravě, rakytníkovým čajem!

Dana Vondrášková
_______________________________ 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

krajsky-odborn05
konference-karvina03
p1050771
edf-tour-2010-bielsk...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.