Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Rájem rozhlednovým

Rájem rozhlednovým

Rájem rozhlednovým

Jiří Štekl
Na kole, pěšky, vlakem i lanovkou
70 nejnovějších rozhleden České republiky

Populární kniha, která vychází již ve 4. vydání, obdržela hlavní cenu Czech Travel Press coby Nejlepší turistický průvodce 2013.  Navazuje tak na úspěchy předchozích knížek Jiřího Štekla, velkého milovníka rozhleden. Díky jeho souhrnným informacím se k vybranému místu dostaneme spolehlivě ať pěšky, na kole, vlakem, či lanovkou.

Graficky zdařile upravená a přehledně členěná publikace seznamuje se sedmdesáti rozhlednami České republiky nově postavenými či přebudovanými v období let 2009 až 2013, které autor osobně navštívil. Každou vystihuje jeho přesná originální kresba, charakteristika, vyznačení sjízdnosti trasy na horském nebo silničním kole, jsou tu mapky s popisem tras a GPS souřadnice i nejbližší železniční zastávky. Názorné piktogramy prozrazují, jaký je z rozhleden výhled, jakého typu ta která z nich je, zda k ní vede pěšina, asfaltová cesta, či turistická značka, ale také obtížnost stoupání a zda je u rozhledny občerstvení nebo možnost zakoupit suvenýry. Na celkové mapě jsou pro snadnou orientaci vyznačeny všechny popisované rozhledny.

Díky Jiřímu Šteklovi se výletník dostane bezpečně na vybraná místa, může poznat i některá jejich nej-, a přitom stejně jako on zakusit, že „Rozhledna je dáma, při jejímž dobývání se chvějeme vzrušením z očekávaného, abychom se posléze třásli vyčerpáním z právě objeveného!“ A protože je stále co objevovat, můžeme se těšit na jeho další nová pozvání.  

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_1235
hipo5
okolo-msk2011-105
cyklomaraton-k24-201...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.