Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Svět přírodních antibiotik

Svět přírodních antibiotik

Svět přírodních antibiotik

Josef Jonáš, Jiří Kuchař
Tajné zbraně rostlin

Oba autoři vydali na téma zdraví již několik knih, které patří mezi nejprodávanější. Společně se podíleli na knize zaměřené na hořkou pravdu o bílém cukru, a na publikaci, zabývající se tím, jak chutná štěstí bez rafinovaného cukru. Jejich čerstvou novinkou je Svět přírodních antibiotik – Tajné zbraně rostlin.

Kniha představuje 88 přírodních zdrojů pro prevenci i terapii virových, bakteriálních a plísňových infekcí, jak zároveň prozrazuje její podtitul. V Klubu Lávka, kde byla slavnostně představena 30. září 2014, si mohli návštěvníci vyzkoušet i některé recepty v ní uvedené, počínaje neobvyklým přípitkem – jemně natrpklým čajem ze zeleného melounu. Zatímco Jiří Kuchař zároveň moderoval a připravoval k ochutnávce výluh ze skořice, Josef Jonáš napjatému publiku vysvětloval význam těch mikroorganismů vyskytujících se v lidském těle (například plísně, koky, bakterie, chlamydie), které způsobují různá onemocnění a jejichž léčba často vyžaduje užití antibiotik.

Vysoká spotřeba antibiotik, která u nás činí přes sto tun ročně, tedy více než deset gramů na každého obyvatele za rok, zatím stále neklesá. Kromě léčivých účinků jsou ale dobře známé také vedlejší, nežádoucí a stále více se vyskytující antibiotická rezistence, vyvolaná jejich častým užíváním.

Autoři proto nabízejí mnohem šetrnější, a přitom stejně účinnou metodu léčení v podobě rostlinných antibiotik. Úvodní část knihy obsahuje poznatky o původcích častých nemocí (bakterie, viry, plísně, parazity, priony), ohrožujících náš imunitní systém. Dozvíme se, jak vlastně působí syntetická antibiotika, a to včetně jejich vedlejších účinků.
Druhá část publikace je zaměřena na svět přírodních antibiotik, jež z vlastní dlouholeté práce přibližuje MUDr. Josef Jonáš. V přehledně abecedně řazených popisech těchto antibiotik se čtenář dozví zajímavé informace nejen o původu, obsahu vitamínů a užitečných prvků, ale zejména o indikaci a způsobech využití v praxi. Zastoupena jsou jak ta, která se u nás běžně vyskytují, jako např. borůvka, čekanka, bez černý, jalovec obecný, med, mochyně, netík, křen, ostružiník, houby ad., tak i cizokrajná, avšak dostupná: skořice, hřebíček, grapefruit, santal, zázvor, papája a mnohá další. Nechybí užitečné recepty na přípravu koupelí, tinktur, nálevů, mastí, obkladů nebo olejových výluhů či masážních olejů.

Kniha je doplněna o praktický jmenný a věcný rejstřík a přehled léčebných indikací.

Dana Vondrášková
__________________________________

Zatímco MUDr Jonáš vysvětluje účinky přirodních antibiotik, Jiří Kuchař připravuje skořicový čaj
Zatímco MUDr Jonáš vysvětluje účinky přirodních antibiotik, Jiří Kuchař připravuje skořicový čaj.

O knihu a podpisy autorů byl velký zájem
O knihu a podpisy autorů byl velký zájem

MUDr Josef Jonáš připíjí čajem z horkého melounu
MUDr Josef Jonáš připíjí čajem z horkého melounu.
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

PA062157
IMG_0135
26
okolo-msk2011-103
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.