Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Zdravě a syrově (Eminent)

Zdravě a syrově (Eminent)

Zdravě a syrově

Radmila Zrůstková

Změna je život a dobré jídlo radost, uvádí podtitul knihy věnované živé stravě, jíž je míněna zelenina a ovoce, ale také ořechy a semínka máčená ve vodě. Tuto stravu – dobrou pro zdraví i chuťově - preferuje stále více lidí. Její příprava nevyžaduje zvláštní kuchyňské náčiní, potřebujete pouze keramický nůž, odšťavňovač, mixér nebo kuchyňský robot, případně sušičku. Jídlo se chystá i jí syrové, a tak všechny živé látky v něm zůstávají zachovány.

Živá strava je pro tělo výborným zdrojem energie, posiluje vitalitu a podporuje samoléčebné a očistné mechanismy. Platí přitom pravidlo jednoduchosti, to znamená kombinovat pokud možno co nejméně potravin, které naše tělo mnohem lépe stráví. Jíst bychom měli vždy v pohodě a v klidu.

Velkoryse vypravená kniha přináší na sto úžasných receptů, doprovázených barevnými fotografiemi. Zastoupeny jsou jak předkrmy, polévky, tak i hlavní chody a sladké dezerty. Vyzkoušet můžeme cuketovo-ředkvové lasagne, pizzu se špenátem, grepový džus, špagety tří barev, kapustové chipsy, polévku z máslové dýně, cuketovou polévku, borůvkové řezy, mrkvovo-celerové karbanátky, kiwi pudink a mnoho dalších lákavých jídel. Autorka přitom oceňuje velkou kreativitu a objevování stále nových chutí a kombinací.

Předpisy jsou členěny podle ročních období a v plné míře využívají nabídky čerstvého sezónního ovoce a zeleniny. Užitečné tipy v závěru knihy doplňuje svými zkušenostmi se syrovou stravou Jaroslav Dušek, vyjadřují se k ní i lékařky a další lidé, kterých si autorka váží.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6231618
krajsky-odborn07
11
IMG_0129
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.