Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky Tak chutná štěstí (Eminent)

Tak chutná štěstí (Eminent)

Tak chutná štěstí

Josef Jonáš, Jiří Kuchař

Štěstí chutná sladce, o tom není pochyb. Pokud si ovšem štěstí navozujeme sladkým jídlem z rafinovaného cukru, můžeme ho naopak v oblasti zdraví výrazně tlumit.

O škodlivosti zvýšené konzumace rafinovaného cukru, působícího jako „bílý jed“, bylo napsáno mnoho článků i knih. Ta, kterou vydává nakladatelství Eminent od zkušených autorů MUDr. Josefa Jonáše a Jiřího Kuchaře, určitě přijde vhod všem, kteří milují sladké, ale zároveň si chtějí zachovat štíhlou postavu i zdraví. Tento zdánlivý paradox totiž opravdu funguje, zachová-li se pravidlo „všeho s mírou“ a povzbudí inspirace k novým, velice chutným úpravám sladkých pokrmů.

Je to vlastně úplně jednoduché – stačí nahradit bílý cukr od pradávna používanými přírodními sladidly. Nejen, že pokrm příjemně ochutí, navíc ho obohatí o další užitečné prvky, prospěšné zdraví. Mezi ty nejznámější patří med, melasa, sušené ovoce a sladká stévie.

V praktické a přehledně uspořádané knize nalezne čtenář potřebné informace o přírodních sladidlech, která lze využít při přípravě nejrůznějších pokrmů.  Na dvě stovky lákavých, mnohdy i nevšedních, chutných receptů určitě stojí za vyzkoušení. Bez použití rafinovaného cukru lze připravit rozmanité typy sladkých snídaní, přesnídávek, předkrmů, ale také polévek a hlavních jídel, samozřejmě moučníků, cukroví, dezertů či zmrzlin, koktejlů, nebo salátů. Abecední rejstřík umožní rychle najít ten pravý recept pro všední den i pro slavnostní chvíle.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6231623
okolo-msk2011-201
05_prijezd_2409-2357
IMG_5439
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.