Cesta tygra

Cesta tygra

Bernhard Moestl

Jako jeden z mála Evropanů strávil Bernhard Moestl (nar. 1970) delší dobu v čínském klášteře Šaolin, kde si dokonale osvojil čínskou filozofii a šaolinský duchovní odkaz, který v duchu „cesty tygra“ umožňuje člověku poznat, kým doopravdy je, aby mohl jít svou vlastní cestou.

Autor vnímavým vedením pomáhá najít a využívat vnitřní sílu, aniž bychom marnili čas a energii nad tím, co už minulo, nebo se řídili míněním druhých - stejně jako tygr, který „jedná vždy ve správný čas, žije uvědoměle, je bdělý a zároveň pokorný.“

Kdykoli lze začít znovu, jen je třeba si věřit a umět v sobě vidět svoji jedinečnost a posilovat sebevědomí, neboť lidé nám přiznávají jen takovou cenu, jakou si sami dáváme. Pochopením, že skutečné bohatství je jedině v nás, můžeme překonat strach a obavy ze ztráty či neúspěchu a být druhým rovnocenným partnerem.

„Ubírat se cestou tygra znamená žít vždy tam, kde právě jste. Znamená to přijímat každý okamžik cesty s radostí, vděkem a úctou; nepředstavovat si nic hezčí, než ve skutečnosti je, ale ani horší. I tygr žije svůj život, ne více, ale také ne méně. Uvědomte si, že je to jen vaše vnitřní síla, jež z vás ě člověka, kterým právě jste, a učiní z vás takového, jímž si přejete být. Kráčejte svou cestou a žijte svůj sen. Dbejte zkrátka na to, aby ten sen byl váš.“

Autor již od první stránky navazuje se čtenářem důvěrný kontakt a přitažlivým způsobem ho vede k objevení vlastní vnitřní síly a k jejímu využití. Uvádí mnoho zajímavých příběhů, inspirující příklady a cvičení, čímž se kniha stává vítaným pomocníkem a rádcem.

Vychází v nakladatelství Pavel Dobrovský – BETA
www.dobrovsky.cz

Dana Vondrášková
 
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.