Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky

Knižní novinky

Nikdy není pozdě začít znovu

Nikdy není pozdě začít znovu

Julia Cameronová, Emma Livelyová
Objevování kreativity a smyslu života ve středním věku a dále

Po úspěšných publikacích a bestselleru Umělcova cesta, které uznávaná americká umělkyně Julia Cameronová (nar. 1948) napsala, se může český čtenář seznámit i s jejím novým dílem, na němž se podílela rovněž hudebnice a spisovatelka Emma Livelyová.

Celý článek...

 

Umělcova cesta

Umělcova cesta

Julia Cameronová
Duchovní cesta k vyšší kreativitě

Uznávaná americká filmová režisérka a scénáristka Julia Cameronová (nar. 1948) inspirovala touto knihou nespočet lidí, kteří díky ní mohli svobodně a naplno rozvinout svůj přirozený kreativní potenciál v oboru, jemuž se věnují anebo chtějí věnovat, ale dosud k tomu nezískali odvahu. Publikace, jež se záhy po vydání stala bestsellerem, rozhodně stojí za připomínku.

Celý článek...

 

Léčba traumatu

Léčba traumatu

Peter A. Levine, Ph.D.
Program probuzení moudrosti těla

Proslulý americký klinický psycholog Peter A. Levine (nar. 1942) se věnuje přes čtyřicet let léčbě stresu a traumatu. Jeho unikátní metoda somatického prožívání a práce s tělem dokáže léčit trauma revolučním způsobem. Za svoji přínosnou práci byl vyznamenán Asociací pro tělesnou psychoterapii Spojených států cenou Lifetime Achievement. Je autorem i spoluautorem řady publikací a odborných článků. Čtyři jeho nejznámější knihy včetně bestselleru Probouzení tygra vydalo nakladatelství Maitrea.  

Celý článek...

 

Usmívej se na strach

Usmívej se na strach

Chögyam Trungpa
Probuzení skutečného srdce statečnosti

Chögyam Trungpa (1939-1987) byl výjimečným a netradičním duchovním mistrem a učitelem tibetského buddhismu a zasloužil se o jeho šíření ve světě. V Anglii, kde studoval v Oxfordu srovnávací religionistiku, filozofii a výtvarná umění, začal poprvé vyučovat západní studenty. Později založil první buddhismem inspirovanou univerzitu v Severní Americe – Univerzitu Naropa v Boulderu v Coloradu.

Celý článek...

 

Takzvané zlo (Portál)

Takzvané zlo

Konrad Lorenz
Překlad: Alena Veselovská
Přírodní zákonitosti agrese

Takzvané zlo je asi nejznámější a nejkontroverznější kniha Konrada Lorenze, který se v ní zabývá tématem agrese. Dílo neodmyslitelně patří ke klíčovým textům etologie. Podle autora je agrese v rámci jednoho živočišného druhu podstatně častější než ta mezidruhová.

Celý článek...

 

Psychodiagnostika v řízení lidských zdrojů (Portál)

Psychodiagnostika v řízení lidských zdrojů

Elena Lisá
Překlad: Tereza Hubáčková

Nejnovější vědecké poznatky v oblasti diagnostiky transformované do potřeb praxe. Protože autorka popisuje vyhodnocování výsledků psychologických testů, i okolnosti, které ovlivňují hodnocení, s pomocí knihy diagnostiku realizuje i začátečník. Publikace se zabývá testováním inteligence, řídícího úsudku, temperamentu, psychologických typů a také temných stránek osobnosti.

Celý článek...

 

Už zase skáču přes kaluže (Portál)

Už zase skáču přes kaluže

Alan Marshall
Překlad: Zora Wolfová

Příběh malého Alana, který překonal následky dětské obrny, už dodal sílu a povzbuzení v nelehkých situacích mnoha generacím českých čtenářů. Však také vychází už poněkolikáté a byl podle něho natočen seriál a film. Biografické vzpomínky z dětství autora, které prožil na australském venkově, se okamžitě staly bestsellerem.

Celý článek...

 
Více článků...
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Pozvánka na besedu

Náhodné obrázky z naší Galerie

62_vylet_2809-1406
PICT0159
img_3712
okolo-msk2011-204
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.