Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce II. * Zooterapie Euroklíč
Banner
Rubriky Knižní novinky

Knižní novinky

Toulavá kamera 25

Toulavá kamera 25

Iveta Toušlová, Marek Podhorský, Josef Maršál

Pořad Toulavá kamera, vysílaný Českou televizí ve spolupráci se společností Freytag & Berndt od roku 2003 každé nedělní dopoledne, dosáhl takové popularity, že na přání diváků začala vycházet počínaje rokem 2005 i jeho knižní podoba.

Celý článek...

 

Tajemství předků (Portál)

Tajemství předků

Peter Teuschel
Překlad: Petr Babka


Téma transgeneračního přenosu se v moderní době začalo šířeji řešit v souvislosti s výskytem symptomů traumatu u netraumatizovaných potomků obětí holocaustu. Předci však hráli významnou úlohu už v prastarých či „primitivních“ kulturách. Roli předků v prožívání jednotlivce dosud zpracovala i řada psychoterapeutických škol (Freud, Jung, Boszormenyi-Nagy, koncept genosociogramu atd.).

Celý článek...

 

Agresivní dítě? (Portál)

Agresivní dítě?

Anton Hergenhan
Překlad: Michaela Škultéty


„Proč to to dítě dělá?“ „Proč se chová agresivně?“ „Co ho k tomu vede?“ Otázky, které se rodičům, učitelům i vychovatelům honí hlavou, když se snaží zvládnout agresivní projevy dítěte. Podle psychologa a terapeuta Antona Hergenhana je agresivita symptom, příznak, a je potřeba najít a vyřešit příčiny, které vedou k problémovému chování.

Celý článek...

 

Mých tisíc životů

Mých tisíc životů

Jean-Paul Belmondo

Slavný francouzský filmový a divadelní herec Jean-Paul Belmondo (nar. 9. 4. 1933) ve spolupráci se synem Paulem a Sophií Blandinièresovou vydal v roce 2016 knihu vzpomínek, která letos vychází pro české čtenáře v nakladatelství Práh. Potěšil tím nejen své příznivce a přátele, ale i milovníky nevšedních, strhujících biografií.

Celý článek...

 

Vaříme v remosce

Vaříme v remosce

Karina Havlů

Již v pátém, přepracovaném vydání vychází úspěšná kuchařka s 235 úžasnými recepty z oblíbené remosky. Zaujmou nejen starší generaci, jež ni nedá dopustit, ale i kuchařky, které její nesporné výhody ocení v nové, vylepšené podobě.

Celý článek...

 

Jalové myšlenky lenivého člověka

Jalové myšlenky lenivého člověka

Kniha pro sváteční zahálku
Jerome Klapka Jerome

Nakladatelství Vyšehrad letos vydalo úspěšnou autobiografii proslulého spisovatele, novináře a humoristy Jerome Klapky Jerome (1859-1927) Čas mého života. Nyní nabízí jeden z jeho prvních literárních počinů, který napsal ve svých dvaceti sedmi letech, jen tři roky před nejznámějším dílem Tři muži ve člunu (o psu nemluvě), které ho proslavilo po celém světě.  

Celý článek...

 

Průvodce světem léčivých potravin

Průvodce světem léčivých potravin

James A. Duke

James A. Duke (nar. 1929), proslulý bestsellerem Zelená lékárna, jehož se prodal úctyhodný milion výtisků, je zkušený americký vědec, spisovatel a odborník v oblasti léčivých rostlin. V novém Průvodci světem léčivých bylin nás seznamuje s osvědčenými přírodními prostředky k prevenci a léčbě více než osmdesáti běžných zdravotních problémů.

Celý článek...

 
Více článků...
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Pozvánka na besedu

Náhodné obrázky z naší Galerie

P5303066
cyklomaraton-k24-201...
vzduch-v-trinci-bez-...
v-dolina2011-02
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.