Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce II. * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky

Knižní novinky

Umění naslouchat (Portál)

Umění naslouchat

Erich Fromm
Překlad: Jan Lusk  (Petr Rezek)

Navzdory svým plánům za svého života Erich Fromm o psychoanalytické terapii skoro nic nepublikoval. Jak však píše jeho žák Rainer Funk, každý, kdo byl Frommem analyzován, pocítil jeho „neúprosnost hledače pravdy a kritického průvodce, ale také mimořádnou schopnost vcítění, blízkost a bezprostřednost ve vztahu k druhým“. V souladu s tím, že Fromm nezaložil novou terapeutickou školu, jeho stati na téma psychoanalýzy neinformují o žádných technikách. Zde předkládané texty, jež uspořádal právě Rainer Funk, spíše informují o Frommově vztahu s duševně trpícími lidmi naší doby a o jeho schopnosti individuálního vnímání základních problémů člověka.

Celý článek...

 

Změna k lepšímu (Portál)

Změna k lepšímu

James O. Prochaska, John C. Norcross, Carlo C. DiClemente
Překlad: Ondřej Fafejta


Snad každý český odborník, jenž pracuje s lidmi, kteří chtějí opustit své špatné návyky, zná transteoretický model změny. Jeho tvůrci, známí američtí psychologové, zkoumali více než tisíc lidí, kteří dokázali i bez využití psychoterapie trvale změnit svůj život. Výsledkem byl program zahrnující stadia prekontemplace, kontemplace, přípravy, akce, udržení a ukončení (případně relapsu).

Celý článek...

 

Hry pro rozvoj všímavosti u dětí (Portál)

Hry pro rozvoj všímavosti u dětí

Deborah M. Plummer
Překlad: Pavla Le Roch


Schopnosti zaměření (focusing), uvolnění (relaxation) a soustředění (concentration) jsou klíčem k tomu, aby děti a mladí lidé byli schopni dosáhnout emoční pohody, stejně jako pro rozvoj dovedností a schopností u dětí.Tato kniha staví na modelu všímavé hry k dosažení pocitu pohody u dětí. Autorka vytvořila tento přístup, který pomáhá dětem uvědomovat si svůj vnitřní a vnější svět.

Celý článek...

 

Ájurvédská kuchařka

Ájurvédská kuchařka

Amadea Morningstarová a Urmila Desaiová

Průvodce správným stravováním a zdravím pro jednotlivé konstituce, jak zní podtitul velkoryse pojaté knihy, uvítají nejen příznivci výživy podle principů ájurvédy, ale všichni, kdo se zajímají o zdravou a blahodárně působící stravu.

Celý článek...

 

A objevíš poklad, který v tobě dřímá

A objevíš poklad, který v tobě dřímá

Laurent Gounelle

Francouzský psycholog a spisovatel Laurent Gounelle (nar. 1966) proslul hned svým prvním titulem Muž, který chtěl být šťastný. V nové knize vede čtenáře k objevování vnitřního potenciálu a duchovních dimenzí. Na příběhu setkání dvou protikladných povah – odvážné a praktické Alice, komunikační poradkyně úspěšné agentury, ateistky a jejího přítele z dětství neprůbojného Jeana, který jako kněz zasvětil život Bohu, se odvíjí dobrodružná cesta hledání a nalézání.

Celý článek...

 

Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč

Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč

Michel Odoul
Výkřiky těla jako vzkazy duše

Michel Odoul, přední znalec tradiční čínské medicíny a zakladatel Francouzského institutu Shiatsu, využívá v léčbě nemocí japonskou masážní techniku šiatsu, obnovující plynulý tok životadárné energie čchi v těle a harmonizující organismus, přičemž využívá i západních poznatků z fyziologie a psychologie. Letité zkušenosti zúročil v několika knihách, včetně tohoto bestselleru napsaného na žádost svých pacientů, jehož se ve Francii prodalo přes půl miliónu výtisků a nyní se dostává k českému čtenáři.

Celý článek...

 

Jak se stát mistrem svého života

Jak se stát mistrem svého života

Robin S. Sharma
Sto klíčů k úspěšnému a smysluplnému životu


Robin S. Sharma (nar. 1964 v Kanadě) opustil slibnou advokátní kariéru, aby se mohl věnovat studiu osobnostního rozvoje. Již svou první knihou Megal Living vzbudil velký ohlas a krátce nato se proslavil částečně biografickým bestsellerem Mnich, který prodal své Ferrari. Působí jako úspěšný spisovatel a uznávaný učitel motivačního rozvoje, založil vzdělávací společnost Sharma Leadership International a nadaci The Robin Sharma Foundation For Children pomáhající znevýhodněným dětem.

Celý článek...

 
Více článků...
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Pozvánka na besedu

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6231621
hipo4
82_ruzne_0110-0938
hipo1
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.