Jak na bolesti všeho druhu?

L ékaři se ve svých ordinacích často setkávají s lidmi, kteří si stěžují, že je bolí doslova všechno. Cítí bolest v zádech, v kříži, v nohou, bolí je také hlava a žaludek, trápí špatné trávení, arytmie srdce atd. Podle komplexního lékařského vyšetření jsou však všichni tito lidé zcela zdraví. Jak je tedy možné, že tito lidé mají subjektivní potíže? Existují lidé, kteří si pouze namlouvají, že jim něco je, takzvaní hypochondři.

U osob, které hypochondrií netrpí, pak jde obvykle skutečně o nemoc, která však ještě není v takzvaném klinickém stádiu. Teprve nemoc, která tohoto stádia dosáhne, jsou totiž přístroje schopné diagnostikovat a léčit. Existují jisté neurčité problémy, které ani krevní nebo jaterní testy, ani přístroje, ani rentgen, ani jiná vyšetření nedokáží odhalit. Jenže takové potíže nejsou v očích současné medicíny ještě nemocí.

Pokud tedy vyšetření žádnou nemoc nepotvrdí, ale člověk se cítí mizerně, hovoříme zde pravděpodobně o takzvaném období předchorobí. I tento stav je důležitý, díky němu je totiž možné předpokládat, jaké povahy bude choroba, která nastane. Pacienti se však většinou v této situaci nesetkají s pochopením lékaře a někdy se svěří do rukou léčitele. Ten jim naordinuje komplexní léčbu, samozřejmě přírodní. Cílem této léčby je pročištění organismu, regenerace funkcí střev a regenerace trávicího traktu.

Během prvních deseti dnů trvání kúry by měl pacient pít čistící čaj. Čistících čajů a bylinných směsí, ze kterých si můžete čistící čaj uvařit je celá řada. Doporučována je například výborná směs, která se skládá z kopřivy, třezalky, řebříčku, pelyňku pravého, rozmarýnu a listu šalvěje. Při přípravě čaje je postup stejný jako při přípravě výluhu. Až bude čaj hotov, je třeba pít jeden šálek hned ráno ještě před snídaní a další v průběhu dne. 10 až 12 dvanáct dní, tak dlouho by tato kúra měla trvat. Pacient by po tu dobu kromě pití čaje měl dbát také na to, aby se pravidelně vyprazdňoval.

Na úpravu trávicího traktu je třeba si počkat, až do třetí, tedy poslední části očistné kúry. Aby se tak stalo, nemocný musí opět jenom pít čaj. Tentokrát však z kořene pampelišky, či jiného čaje, ve kterém se nacházejí hořčiny. Takový čaj lze připravit třeba ze směsi obsahující třezalku, čekanku, benediktu, řepík, boldovník pravý, řebříček a zeměžluč. Polovinu čaje, chcete-li vývaru, je třeba vypít ráno. Druhou polovinu pak večer. Po celou dobu trvání kúry pacientovi nezbývá nic jiného, než se vzdát alkoholu.

Pacient, který se léčí pomocí zmíněné kúry, musí dbát na střídmost v jídle. To znamená, že je nutné, aby vyškrtl ze svého jídelníčku veškeré těžké mastné pokrmy a uzeniny. Ze začátku je dokonce třeba, aby vůbec nekonzumoval maso. Nemocný si sem tam může pochutnat na rybě nebo na drůbežím mase, ale teprve ve druhé polovině léčby. Je opravdu skvělé a věci velmi prospěje, pokud během prvních dvou dnů trvání léčebné kúry, dokáže pacient držet hladovku, samozřejmě krátkodobou. Může trvat od 24 do 36 hodin. Před zahájením léčby by se mělo zažívací ústrojí očistit. Je-li toto ústrojí na začátku kúry skutečně očištěné, pak je situace doslova ideální. Poslední část kúry, tedy právě regeneraci trávicího ústrojí doprovází také největší časová náročnost. Co se týče doby trvání celé a kompletní kúry, ta nemusí být delší než měsíc a půl.

Naše tělo je nejen vnímavé, ale také nesmírně inteligentní. Nepotřebuje naši pomoc k tomu, aby mohlo potíže, které je trápí, třídit, analyzovat a dokonce i přijímat optimální řešení těchto problémů. Tohle všechno zvládne zařídit organismus sám a my o tom většinou ani nevíme. Kdybychom srovnali lidské tělo se strojem, mohli bychom o něm bez nadsázky říct, že je mezi stroji tím nejdokonalejším. Ani ten nejsložitější počítač nedokáže být tak přesný, jako náš organismus. Jeho paměť se nemýlí. A tak stačí, abychom mu vytvořili vhodné podmínky, které potřebuje k obnově svých dřívějších funkcí a tím způsobem se mohlo také regenerovat. O nic víc se už nemusí člověk starat. Zbytek jeho tělo zařídí samo. Zásadní problém je však bohužel v tom, že většina z nás není schopná poskytnout svému tělu takovéto podmínky. Stává se také a to je ještě horší, že se lidem zkrátka vůbec nechce alespoň se pokusit takové podmínky vytvořit. Všichni přece víme, že nechtít je horší než nemoct. A za zkoušku přitom nic nedáme.

Krystyna Kędziorová


 
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.