Antinikotinová terapie

A ntinikotinová terapie pomáhá kuřákům zbavit se své závislosti na nikotinu. Jedná se o počítačovou metodu odvykání kouření pomocí přístroje Bicom. Tento přístroj je s úspěchem používaný v 60 zemích, hlavně v Německu a jeho úspěšnost léčby je 70 %.

Bicom pracuje na bázi elektromagnetického vlnění. Podle poznatku z fyziky je zřejmé, že každá buňka, část těla, ale i viry, bakterie, toxiny, nikotin, dehet atd. mají elektromagnetické vyzařování, svou určitou typickou frekvenci a individuální charakteristiku.

Antinikotinová terapie probíhá tím způsobem, že se do detekční zkumavky přístroje Bicom 2000 vloží vzorek slin a nedopalek z cigarety k určení identity závislosti kuřáka. Tyto veličiny jsou nositeli informaci, jež způsobují závislost na nikotinu. Přístroj Bicom pak vysílá do těla zrcadlově obrácený elektromagnetický frekvenční vzorek nikotinu a dehtu a tím dojde k odstranění nikotinového kódu programujícího potřebu kouření. Celý proces trvá přibližně hodinu, je bezbolestný a nemá vedlejší účinky.

Účinky Bicomu
  • Většinou ihned nebo pár hodin po terapii dojde ke ztrátě potřeby kouřit.
  • Potlačení abstinenčních příznaků, jako nutkavá potřeba kouření, poruchy spánku, neklid, podrážděnost, problémy se soustředěním a deprese.
  • Potlačení nikotinového hladu. Obrácená elektromagnetická vlna působí na okolí chuťových buněk a tím se sníží chuť na cigaretu.
  • Při vdechování cigaretového kouře nedojde k vyvolání chutě na cigaretu.
  • Chuť na cigaretu nevznikne ani při činnostech, které byly spojené s kouřením, jako například pití kávy nebo návštěva hospůdky.
  • Po překonání závislosti na kouření dojde ke zlepšení zdravotního stavu, ustoupí kašel, chraptění a zlepší se dýchání. Rovněž po finanční stránce dojde ke zlepšení a dostaví se pocit svobody a výhry nad silným nepřítelem – závislosti na kouření.

Ve vzácných případech silných kuřáků se můžou dostavit po terapii reakce jako ospalost, kovová chuť v ústech a zvýšené pocení. Tyto reakce trvají maximálně 14 dní a pak zcela ustoupí.

Před terapií se nedoporučuje omezovat jakkoliv kouření. V den terapie není vhodné pít alkohol a kávu.

I když je terapie velice úspěšná, je vhodné neexperimentovat a nezkoušet opět s kouřením. Po vykouření i jen jedné cigarety po letech, hrozí návrat ke kouření. A to by bylo škoda.

Odborníci doporučují
  • Odstranit zbylé cigarety a popelníky.
  • Pít nealkoholické nápoje ve větším množství, alespoň 2 až 3 litry denně.
  • Časté koupele.
  • Na místa, kde se kouřilo, dát žvýkačky, oříšky nebo ovoce.

Jarmila Jalowiczorová


 
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.